Bramy przeszklone, całkowicie zabudowane, warianty sprawdzające się w szczególnych warunkach, konstrukcje różniące się materiałem wykonania i poziomem zabezpieczenia – można mnożyć opcje, które wykorzystywane są przez współczesne firmy. Jakie podstawowe typy bram spotkamy w przedsiębiorstwach?

Bramy przemysłowe rolowane i segmentowe – popularne rozwiązania dla przedsiębiorstw

W bramach przemysłowych rolowanych, nad otworem wjazdowym znajduje się wał i to na niego zwija się konstrukcja. Taki projekt doceniają szczególnie te osoby, którym zależy na oszczędności miejsca. Brama rolowana otwiera się bowiem w taki sposób, że w żaden sposób nie ogranicza przestrzeni wokół otworu bramowego. Przy wyborze produktu warto określić, jak intensywnej eksploatacji będzie poddawana konstrukcja. Jeśli planujemy używać bramy bardzo często, dobrze będzie zainwestować w model przeznaczony do intensywnej pracy.

W bramie przemysłowej segmentowej mamy do czynienia z nieco innym mechanizmem. Takie produkty tworzone są z kilku, przesuwanych paneli (podczas otwierania bramy, składają się ku górze). Każdy z segmentów porusza się po prowadnicach. Z tą konstrukcją również możemy zadbać o oszczędność przestrzeni. Z powodzeniem sprawdzą się do zastosowania wewnątrz obiektów oraz na zewnątrz.

Obie opcje doceniane są ze względu na funkcjonalność i na estetykę. Różnorodność wykorzystanych materiałów oraz możliwość złożenia indywidualnego zamówienia to gwarancja, że finalny produkt będzie doskonale dopasowany do konkretnego obiektu.

Bramy przeciwpożarowe, czyli sposób na dodatkową ochronę

Skutecznie działająca brama chroni nie tylko przed intruzami. Wersja przeciwpożarowa dostępna jest w różnych wariantach produktów, m.in. w opcjach opuszczanych i przesuwnych. W tego typu rozwiązaniach wykorzystuje się najbardziej zaawansowane technologie, dzięki którym konstrukcja chroni zarówno przed włamaniem, jak też i przed rozprzestrzenianiem się pożaru. Bramy ppoż dość często montuje się w:

  • garażach wielopoziomowych
  • budynkach o przeznaczeniu przemysłowym
  • dużych powierzchniach usługowych, np. w centrach handlowych
  • magazynach

PROMOCJA

Sprawdź