Nowoczesne bramy garażowe nie sprawiają problemu w obsłudze, dobrze chronią wnętrze garażu i działają cicho. Dodatkowo można je stosować w parze z instalacjami alarmowymi i systemami „domu inteligentnego”.

Warianty bramy garażowej

To, czy zdecydujemy się na bramy rolowane, uchylne, czy na drzwi segmentowe, powinno być uzależnione m.in. od tego, jaką przestrzenią dysponujemy i jak prezentuje się konstrukcja konkretnego budynku. Przydatne może okazać się tutaj profesjonalne doradztwo. Warto jednak orientować się w podstawowych typach bram garażowych dostępnych na rynku. Do tych najważniejszych zaliczyć można:

1. Bramy segmentowe

Z pomocą tego wariantu możemy zatroszczyć się o sporą przestrzeń do parkowania. W panelach przeważnie wykorzystuje się piankę poliuretanową, co gwarantuje konstrukcji odpowiednią szczelność. Wybierając zaawansowany wariant, możemy więc dodatkowo podbić energooszczędność domu. Osobom, które traktują tę kwestię priorytetowo, poleca się bramy z panelami o zwiększonej grubości.

2. Bramy rolowane

Czasem zamontowanie wyżej opisanego wariantu jest nieco problematyczne, ze względu na brak miejsca. Wtedy strzałem w dziesiątkę będzie brama garażowa rolowana, otwierana pionowo w górę. Konstrukcja chowa się w specjalnej skrzynce, która może być zainstalowana na zewnątrz lub wewnątrz garażu.

Estetyka bram garażowych

Wygląd bramy powinien harmonijnie współgrać z całą posesją i korespondować z innymi jej elementami (np. oknami, roletami i drzwiami). Jeśli jest dobrze dobrana, może dodatkowo podkreślić styl budynku. Pomoże nam w tym szeroki wybór wzornictwa i wariantów kolorystycznych. Fani i fanki nowoczesnego designu nierzadko decydują się na okleiny nawiązujące swoim wyglądem do sosny oraz antracytu. Możliwości jest jednak znacznie więcej i jeśli zdecydujemy się na współpracę z profesjonalną firmą, możemy wybierać nawet z kilkudziesięciu wzorów. Do zdobienia bram wykorzystuje się też różne style wykończenia, różniące się strukturą oraz detalami. Ciekawe wykończenie można uzyskać, wykorzystując tłoczenie szerokie, wąskie oraz gładkie nawierzchnie, pozbawione tłoczeń.

PROMOCJA

Sprawdź