PCV to polimer o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje się go w wielu branżach. Na co dzień z tym tworzywem spotykamy się w elementach wykończeniowych budynku. Z PCV wykonuje się listwy wykończeniowe, elewacje, a nawet wykładziny podłogowe. Materiał na ogromną skalę stosują producenci zajmujący się stolarką okienną.

Jakie zalety mają okna z PCV?

  • Cena

Na plus okien plastikowych przemawiają stosunkowo niskie koszty, zwłaszcza jeśli porówna się je z rozwiązaniami z drewna. PCV jest też tańsze od okien aluminiowych. Wybierają więc je firmy, które potrzebują zadbać o wykończenie większych budynków, takich jak całe kompleksy mieszkaniowe. Również prywatne osoby decydują się na kupno okien PCV, bo dzięki temu mogą zadbać o stan domowego budżetu.

  • Wytrzymałość

Wymieniamy meble, zmieniamy kolory ścian, ale jeśli chodzi o okna, większość z nas woli, żeby taki zakup sprawdzał się tak długo, jak tylko to możliwe. Jeśli chodzi o wytrzymałość, okna PCV prezentują się bardzo atrakcyjnie. Szacuje się, że mogą wytrzymać 20-50 lat. Na produkt decydują się więc ludzie, którzy wolą jak najbardziej zminimalizować ryzyko częstych napraw i renowacji. PCV dobrze znosi czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć oraz niskie/wysokie temperatury. Ich bezawaryjność i dobra kondycja zależy oczywiście od tego, czy montaż przeprowadzono w profesjonalny sposób oraz czy właściwie je pielęgnowano. To prowadzi nas do kolejnej zalety okien PCV.

Okna PCV krispol-16-01634

  • Bezproblemowa pielęgnacja

Ten nowoczesny materiał przez długi czas prezentuje się świeżo, ale warto nieco wesprzeć go w zachowaniu atrakcyjnego wyglądu. Na szczęście takie wsparcie nie jest w żaden sposób problematyczne. Aby zadbać o okna PCV, nie musimy używać profesjonalnych preparatów (jak w przypadku chociażby okien drewnianych). Ramę wystarczy przetrzeć mokrą szmatką, ewentualnie z domieszką wybranego delikatnego środka. Co jakiś czas może pojawić się natomiast potrzeba naoliwienia, ale dotyczy to wszystkich okien. Niektóre osoby rozważające zakup ram PCV martwią się o to, że z czasem zaczną one żółknąć. Warto pamiętać, że ten problem dotyczy głównie najtańszych produktów. Decydując się na zakupy w profesjonalnym sklepie, znacznie obniżamy ryzyko powstania takiego nieatrakcyjnego efektu.

  • Różnorodność

Okna PCV kojarzą się przede wszystkim z kolorem białym. To uniwersalny wariant, który pasować będzie do każdej sypialni, salonu, kuchni i pokoju dziecięcego. Na rynku znaleźć można jednak również inne wersje kolorystyczne. W ten sposób możemy indywidualnie dopasować wygląd okna do wystroju swojego mieszkania i cieszyć się spójną, zachwycającą aranżacją wnętrza. Oferta kolorystyczna jest nieograniczona. Na uwagę zasługują zwłaszcza opcje, które imitują dużo droższe ramy drewniane.

Wszystkie te cechy sprawiają, że okna PCV spotkamy w budynkach o różnorodnym przeznaczeniu. Zarówno w blokach i domach jednorodzinnych, jak też i w firmach oraz nieruchomościach innego typu.

PROMOCJA

Sprawdź