Procesu wyboru bramy garażowej nie warto zaniedbywać. Jeśli potraktujemy ten temat po macoszemu, będziemy musieli liczyć się z tym, że produkt może nie spełnić naszych oczekiwań dotyczących bezpieczeństwa i trwałości. Dla większości osób istotną sprawą jest też to, jak prezentuje się brama garażowa. Dziś dzielimy się kilkoma wskazówkami, które nieco ułatwią zakupy.

Kiedy pomyśleć o wyborze bramy garażowej?

Im wcześniej, tym lepiej. Jeśli chcemy, żeby to rozwiązanie było zaplanowane w bryle domy, decyzje trzeba będzie podjąć już na etapie budowy nieruchomości. Bramy garażowe spełniają szereg istotnych funkcji:

  • chronią przed utratą ciepła
  • podkreślają charakter domu i nadają budowli estetycznego wykończenia
  • doskonale chronią mienie

Rodzaje bram garażowych – co wybrać?

Na rynku spotkamy się różnorodnymi typami bram garażowych. Wśród nich znajdziemy bramy garażowe uchylne, bramy garażowe rolowane oraz bramy segmentowe. Nasz wybór ograniczany jest względami praktycznymi, czyli przestrzenią, którą dysponujemy. Jeśli miejsca jest więcej, możemy rozważyć bramę uchylną. Czasem klienci, mimo odpowiedniej ilości miejsca, decydują się na wariant bramy rolowanej lub segmentowej. Przekonuje ich nie tylko wygląd konstrukcji, ale też atrakcyjniejsza izolacyjność termiczna.

Rozmiar bramy garażowej

Jedna większa brama czy dwie mniejsze? Ta takie pytanie muszą odpowiedzieć sobie osoby, dysponujące garażem z dwoma stanowiskami. Wątpliwości są słuszne, bo zdecydowanie nie należy podejmować tej decyzji pochopnie. Dobrze będzie ją uzależnić od konstrukcji samego garażu. Jeśli został on wbudowany w nieruchomość, lepszą opcją może okazać się jedna duża brama, bo te produkty prezentują atrakcyjny współczynniki przenikania ciepła.

Większa brama przekonuje też właścicieli krótkich podjazdów oraz stosunkowo wąskiej przestrzeni garażowej. Ta decyzja w dużej mierze wynika jednak z preferencji, bo czasem względy praktyczne i codzienna wygoda sprawiają, że dwie mniejsze bramy są po prostu bardziej komfortowym rozwiązaniem.

 

PROMOCJA

Sprawdź