Zadbana brama garażowa będzie nam służyć dłużej. Regularna troska o sprawne działanie mechanizmu pozwoli nam też uniknąć irytujących awarii. Jak zatem dbać o bramę garażową?

Czynności pielęgnacyjne, którym należy poddawać bramę garażową

Takie działania powinny dotyczyć:

  • Płaszcza bramy garażowej

Mycie bramy znacznie zwiększy jej atrakcyjność, ale gra w tym wypadku dotyczy wyższej stawki. Zalegający brud może dostać się do elementów bramy, wpływających na jej sprawne działanie. Do wyczyszczenia konstrukcji wystarczy nam woda, delikatny środek czyszczący oraz gąbka. W większości przypadków w domu mamy już wymagany preparat, bo do umycia bramy z powodzeniem można użyć np. środka do czyszczenia karoserii.

  • Czyszczenie uszczelek

Brud zdecydowanie nie służy uszczelkom. Jeśli nie będziemy regularnie go oczyszczać, uszczelki się zniszczą, a na ich powierzchni powstaną mikrouszkodzenia. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że ta czynność jest bajecznie prosta – wystarczy użyć do niej zwykłej, suchej ścierki.

Prace konserwujące

Co jeszcze zrobić, żeby zadbać o bramę garażową? Dobrze będzie mieć pod ręką specjalne preparaty, zwiększające sprężystość uszczelek. Wystarczy, że poświęcimy na to chwilę raz w miesiącu. Jeśli chodzi natomiast o konserwację mechaniki bramy, zdecydujmy się na specjalny smar. Najlepszym wyborem będzie produkt przeznaczony konkretnie do bram garażowych. Takiej konserwacji poddawane powinny być prowadnice, zawiasy i łożyska. Jeśli dokładnie zadbamy o nasmarowanie tych elementów, kolejny raz taki proces dobrze będzie przeprowadzić dopiero za rok.

 

PROMOCJA

Sprawdź